Choď na obsah Choď na menu
 


Afrika (9. júla, RV/Fides/TK KBS) – Viac než 14 miliónov ľudí v 5 krajinách, nachádzajúcich sa vo východnej časti Afriky, potrebuje naliehavú potravinovú a humanitárnu pomoc. Uvádza to správa humanitárnej organizácie Regional Humanitarian Partnership Team. Kríza je spôsobená suchom v oblasti a stúpajúcimi cenami potravín.

V Etiópii je 4,6 milióna ľudí závislých od potravinovej pomoci, čo od januára do marca 2008 predstavuje nárast o 2,2 milióna hladujúcich. Ďalších 5,7 milióna ľudí je postihnutých suchom, čo si vyžaduje rozšírenú pomoc, aby prežili. V Somálsku – krajine, ktorá je bez centrálnej vlády od roku 1991 a trpí občianskou vojnou - potrebuje humanitárnu pomoc po výdatných dažďoch 2,6 milióna ľudí. V Keni za posledný rok stúpli ceny potravín o 30-50 % a dôsledkom toho 1,2 milióna ľudí bojuje o prežitie. V Džibuti sú zrážky 50 % pod normálnou úrovňou, následkom čoho hladuje 80-tisíc ľudí. Kríza sa pomaly presúva aj do Eritrey, kde počas obdobia dažďov spadlo málo zrážok a očakáva sa, že poľnohospodárska sezóna bude výnimočne nepriaznivá.

Organizácia Regional Humanitarian Partnership Team vyzýva miestne vlády, humanitárne organizácie a tiež sponzorov, aby pohotovo zareagovali a pomohli zachrániť životy, predísť zhoršeniu situácie a stupňovaniu napätia v regióne.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.