Choď na obsah Choď na menu
 


Príhovor stáleho pozorovateľa Svätej stolice pri OSN o potravinovej kríze a hlade vo svete

5. 7. 2008

USA (3. júla, RV/TK KBS) – “20. storočie trpelo tragickým spôsobom pre ľudí a vlády, ktoré sa pozerajú len dovnútra svojich krajín. Kríza je príležitosťou celého spoločenstva, aby sa spojilo a prevzalo zodpovednosť za svojich susedov” – to sú slová z príhovoru stáleho pozorovateľa Svätej stolice pri OSN Mons. Celestina Miglioreho na tému potravinovej krízy, adresované Sociálno-ekonomickému výboru OSN.

Ako ďalej povedal, potravinová kríza mala dopad na celú spoločnosť, pričom niekde sa prejavila malým nedostatkom potravy s následnou podvýživou a hladovaním, inde sa zasa prejavila v podobe vyšších cien pre rodiny, ktoré sa snažia uspokojiť svoje základné potreby.

“Zatiaľ čo tento rok si pripomíname 60. výročie Všeobecnej deklarácie ľudských práv, hrozí, že pre svetovú potravinovú krízu nebude možné zabezpečiť základné ľudské právo každého človeka, ktorým je právo na potravu. Je ťažké si predstaviť, že vo svete, ktorý vynaloží každý rok viac ako 1,3 trilióna dolárov na zbrojenie sú život zachraňujúce fondy na pomoc ľuďom v núdzi nedostupné. Skutočnú vôľu pomôcť musia sprevádzať skutky a nie len slová a zámery” – dodal Mons. Migliore.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.